RAN wzmacnia partnerstwo na Pacyfiku

Print Friendly, PDF & Email
HMAS Arunta podczas ćwiczeń na Pacyfiku. / Zdjęcie: Marynarka Wojenna Australii
HMAS Arunta podczas ćwiczeń na Pacyfiku. / Zdjęcie: Marynarka Wojenna Australii

Okręt HMA Stuart i Aruna odbywały patrol w towarzystwie okrętów wojennych z Japonii, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych na Pacyfiku w ramach współpracy RAN, która ma zwiększyć bezpieczeństwo żeglugi na Oceanie Spokojnym.

Wśród amerykańskich jednostek biorących udział w RAN był niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burk, USS Barry, okręt podwodny klasy Los Angeles oraz okręt zaopatrzenia USNS John Ericson.

Dowódca Barry Commander Christopher A. Gahl stwierdził iż wzajemna okazja do ćwiczeń i wymiany doświadczeń między partnerami z Australii, Japonii i Korei Południowej wpływa korzystnie dla wzmocnienia wspólnych relacji oraz bezpieczeństwa w całym regionie Pacyfiku.

Jednostki uczestniczące z Japońskich Morskich Sił Samooobrony (JMSDF) obejmowały okręty JS Ise i JS Ashigara. W ćwiczeniach wzięły również udział okręty Korei Południowej Chungmugong Lee Sunshin i Seoae Ryu Seong-Ryong.

Ćwiczenia grupy wielonarodowej były częścią regionalnego rozmieszczenia RAN w Azji Południowo-Wschodniej na Pacyfiku.

Okręty HMA Stuart i Aruna po zakończeniu wspólnych ćwiczeń zostały skierowane w rejon Hawajów.

Regional Presence Deployment pokazuje zaangażowanie Australii w utrzymywanie silnych i pozytywnych stosunków obronnych z krajami regionalnymi, a także w dbaniu o bezpieczeństwo i stabilność regionu Indo-Pacyfiku.

Źródło: news.defence.gov.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *