Konkurs – Na Zachodzie Bez Zmian 2 edycja

Print Friendly, PDF & Email

Konkurs ZAKOŃCZONY

Nagrody otrzymują:

Pani Julia z Bełchatowa

Pan Bartosz z Wałcza

Wszystkim gratulujemy!!! Nagrody wyślemy pocztą.

Witamy wszystkich miłośników historii oraz marynistyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, której celem jest pogłębianie wiedzy historycznej.

W tym miesiącu do wygrania są dwie książki Ericha Marii Remarqua pt. Na Zachodzie bez zmian. Książki zostały ufundowane zostały przez Wydawnictwo REBIS.

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi poprawnie odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania.

———-

Konkurs trwa do 31 stycznia 2023 roku.

Życzymy powodzenia.

P.S. Odpowiedzi na pytania można znaleźć w artykułach:

Ciekawostka historyczna – Filadelfijski szlak morski

Cataliny – mordercy niemieckich U-Bootów cz.1

Cataliny – mordercy niemieckich U-Bootów cz.2

Prosimy o poprawne podawanie adresów mailowych!!!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych w tym formularzu w celach rozstrzygnięcia konkurs, publikacji wyników konkursów oraz celach marketingowych.

Akceptuję regulamin:
Zwycięzca konkursu jest wybierany w następujący sposób: a) W wypadku pytania otwartego zwycięzca wybierany jest przez jury złożone z redaktorów wortalu Okręty Podwodne Świata (okretypodwodne.edu.pl)  lub / i przedstawicieli wydawnictwa fundującego nagrody b) W przypadku pytań zamkniętych wygrywa osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi i została wylosowana z pośród wszystkich poprawnie udzielonych odpowiedzi. W wypadku większej liczby nagród, nagrody te przypadają kolejnym wylosowanym osobą aż do wyczerpania puli nagród.

Akceptuję fakt, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu mój adres e-mail musi pozostać do dyspozycji redakcji serwisu okretypodwodne.edu.pl.


Info o książce:

Powieść Na Zachodzie bez zmian należy do najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku.Jej bohaterowie, podobnie jak sam autor, należą do „straconego pokolenia”: pokolenia, którego młodość przepadła w okopach pierwszej wojny światowej.

Osiemnasto-, dziewiętnastolatkowie trafiają na front niemal prosto ze szkolnej ławy, namawiani przez nauczycieli do spełnienia obowiązku wobec ojczyzny. Czymże jednak jest ten obowiązek? – pytają siebie, świadomi, że strzelają do takich jak oni młodych, tęskniących za domem i pokojem i pytających o sens wojny wrogów.

Mistrzowskie wniknięcie w emocje bohatera, gwałtowność opisu ataków z lądu i powietrza, atmosfera nieuchronności śmierci – wszystko to sprawia, że powieść ta do dziś przejmuje grozą.

Erich Maria Remarque (1898–1970) należał do pokolenia, które straciło młodość w okopach I wojny światowej. Nim zyskał sławę dzięki pacyfistycznej powieści Na Zachodzie bez zmian, parał się dziennikarstwem, był też księgowym, nauczycielem i organistą. Po dojściu Hitlera do władzy książki Remarque’a trafiły na stos, a ich autor został pozbawiony niemieckiego obywatelstwa. Lata II wojny światowej spędził w USA, gdzie powstała jedna z jego najlepszych powieści – Czas życia i czas śmierci. Remarque nie był eksperymentatorem. Uznanie czytelników i krytyki zdobył za jędrny styl, „publicystyczną” aktualność tematyki, mistrzowskie budowanie scenerii i sylwetek bohaterów.

Dom Wydawniczy REBIS spośród jego utworów opublikował m.in. Trzech towarzyszyNim nadejdzie latoHymn na cześć koktajlu i Cienie w raju, a także w nowych przekładach Ryszarda Wojnakowskiego Łuk triumfalny i Na Zachodzie bez zmian.

Krzysztof Gosztyła – aktor filmowy, radiowy i teatralny. Od 30 lat związany z teatrami warszawskimi: Dramatycznym, Polskim, Narodowym, a od 2000 roku Teatrem Ateneum. Laureat nagrody Wielki Splendor za artystyczną działalność radiową i Złotego Mikrofonu 2006. Imię Róży Umberta Eco w jego interpretacji uznano za książkę audio roku 2010.

Książka wydana przez Dom Wydawniczy REBIS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *