Indra wyposaży okręt podwodny KSS III marynarki Republiki Korei w system Pegaso

Print Friendly, PDF & Email
Okręt podwodny KSS III Dosan An Chang-Ho. / Zdjęcie: DMSE
Okręt podwodny KSS III Dosan An Chang-Ho. / Zdjęcie: DMSE

Według komunikatu prasowego opublikowanego przez Indrę 25 listopada 2021 r., firma podpisała kontrakt z koreańską stocznią DSME na wyposażenie pierwszego okrętu podwodnego KSS III Batch II, który ma być dostarczony do koreańskiej marynarki wojennej, w elektroniczny system obrony Pegaso. System ten ma umożliwić przechwycenie sygnałów elektromagnetycznych w swoim paśmie roboczym z blisko 100% skutecznością.

System Indry monitoruje sygnały elektromagnetyczne emitowane w najbliższym otoczeniu w celu zbierania informacji (SIGINT), łącząc funkcje radaru i systemu wspomagania pomiaru sygnałów komunikacyjnych (RESM/CESM).

Rozwiązanie integruje oba czujniki w jedną antenę, aby zwiększyć wydajność, zaoszczędzić miejsce i zmniejszyć sekcję radarową okrętu podwodnego, co utrudnia wrogowi jego wykrycie.

Zawiera również True Wideband Digital Reception, który natychmiast obejmuje szerokie spektrum pasm radarowych i komunikacyjnych, aby zwiększyć prawdopodobieństwo przechwycenia dowolnego statku lub samolotu w pobliżu okrętu podwodnego do prawie 100%.

Oprócz gromadzenia wartościowych informacji wywiadowczych dla całej floty, system Indra’sPegaso skutecznie przyczyni się do elektronicznego wspomagania działań bojowych (EOB) w obszarze działań okrętów wojennych.

Firma zajmie się integracją swojego systemu Pegaso z systemem walki (CMS) opracowanym przez lokalną koreańską firmę Hanwha Systems. Będzie również współpracować ze stocznią DSME w celu wsparcia marynarki wojennej Korei w zdefiniowaniu doktryny wykorzystania elektronicznych systemów obrony na platformach okrętów podwodnych, w szczególności w zakresie wywiadu sygnałów komunikacyjnych na obszarach potencjalnego konfliktu.

Indra otrzymała ten kontrakt na wyposażenie trzech okrętów podwodnych KSS III w nowy system.

Nowa konfiguracja systemu Pegaso, która ma zostać wdrożona, będzie bardziej wyrafinowana, zwiększając możliwości zmodernizowanej wersji KSS III, najnowocześniejszego okrętu podwodnego o długości prawie 90 metrów, który jest w stanie wypierać ponad 4000 ton w zanurzeniu.

System Pegaso umożliwia automatyczne i natychmiastowe wykrywanie emisji (w tym zbiera dokładne informacje o kącie ich napływu), analizę, klasyfikację, identyfikację i rejestrację sygnałów fali impulsowej lub ciągłej na częstotliwościach radarowych i komunikacyjnych.

Może również rejestrować wszelkie sygnały, dane i zdarzenia, które mają miejsce podczas misji, w celu późniejszej analizy offline, przy użyciu specjalnych narzędzi programowych do szczegółowych badań.

Nowe okręty są wyposażone w napęd dieselowo-elektryczny Dosan An Changho, nazwany na cześć koreańskiego bojownika o niepodległość. System napędowy jest jednym z najlepszych na świecie biorąc pod uwagę konwencjonalne okręty podwodne. Napęd dla niejądrowych okrętów podwodnych projektu KSS-III, całkowicie został opracowanych przez południowokoreańskich specjalistów.

Początek rozwoju okrętów podwodnych tego projektu rozpoczął się na początku 2010 roku. Stępkę pod pierwszy okręt podwodny położono w maju 2016 r., zwodowano we wrześniu 2018 r., a próby morskie rozpoczęły się w 2019 r.

Źródło: www.navyrecognition.com

Przeczytaj też:

1 Response

  1. cipit88 pisze:

    Jestem ciekaw co ten system potrafi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *