Zdjęcia satelitarne zniszczonego rosyjskiego okrętu desantowego Saratow

W porcie w Berdiańsku zniszczono rosyjski okręt desantowy "Saratow". / Zdjęcie:  Maxar
W porcie w Berdiańsku zniszczono rosyjski okręt desantowy Saratow. / Zdjęcie: Maxar

To poważny cios dla floty i sił lądowych Rosji atakujących Ukrainę. W porcie w Berdiańsku ukraińskie wojska zniszczyły rosyjski okręt desantowy Saratow. Teraz pojawiły się zdjęcia zniszczonej jednostki.

“Pojawiły się zdjęcia satelitarne zniszczonego w porcie w Berdiańsku rosyjskiego statku” – donosi Nexta. Wykonała je firma Maxar. Przypomnijmy, że 24 marca Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że duży okręt desantowy Saratow został zniszczony przez siły ukraińskie najprawdopodobniej rakietą balistycznyą średniego zasięgu Toczka.. Dwa inne Cezar Kunikow i Nowoczerkask zostały uszkodzone.

Wcześniej błędnie podawano, że zneutralizowaną jednostką jest rosyjski desantowiec Orsk.

Okręt desantowy Saranow

Okręt Saratow, klasy 1171 “Tapir” (“Aligator” w nomenklaturze NATO), został zbudowany w 1964 roku, a dwa lata później wprowadzony do użytku Marynarki Wojennej Związku Sowieckiego. Należał do Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej.

Kapitan okrętu Saratow Wołodymyr Chramczenkow oraz kapitan okrętu Nowoczerkask Jurij Pawłow służyli do 2014 roku w ukraińskich siłach zbrojnych. Mieli przejść na stronę wroga po aneksji Krymu przez Rosję – informował portal Ukraińska Prawda.

Zobacz też:

Siły ukraińskie zniszczyły w Berdiańsku rosyjski okręt desantowy Saratow

Kolejne testy pocisku balistycznego Buława

Chiński okręt desantowy LHD wyrusza na próby morskie

USS America prowadzi zintegrowane operacje z japońskimi F-35

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *