Wybuchł pożar na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow

Na lotniskowcu Admirał Kuzniecow wybuchł pożar. Rosyjski okręt od 2017 roku remontowany jest w Murmańsku. / Zdjęcie: Marynarka Wojenna Rosji

Służby prasowe Głównej Dyrekcji Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji w obwodzie murmańskim informują, że pożar, a raczej, jak wskazują, miejscowe zadymienie nie było duże i w porę udało się je usunąć. Nikomu nic się nie stało, nie odnotowano też żadnych uszkodzeń na lotniskowcu spowodowanych tym incydentem.

Admirał Kuzniecow, jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej, miał do końca 2022 roku przejść m.in. modernizację systemu instalacji elektrycznej, wyposażenia radiotechnicznego i środków obrony przeciwlotniczej. Być może termin zakończenia prac remontowych ulegnie zmianie ze względu na dzisiejszy incydent.

Agencja TASS donosi, że źródło pożaru znajdowało się w kabinach na lewej burcie. Nie jest do końca jasne, co doprowadziło do pojawienia się ognia.

Według United Shipbuilding Corporation (USC), spółki zrzeszającej firmy budujące i naprawiające statki w Rosji, pożar został dość szybko ugaszony, przez co nie odnotowano większych szkód.

Pożar został ugaszony przez personel i straż pożarną stacjonującą na terenie stoczni. Nie doszło do żadnych szkód

– powiedział szef USC Aleksiej Rachmanow.

Źródło: portalmorski.pl, tass.com, rmf.fm

Australia może stać się główną bazą dla amerykańskich okrętów podwodnych

Marynarka wojenna Indii otrzyma piąty okręt podwodny typu Kalvari Vagir

Australia Navy prowadzi szkolenie na amerykańskich okrętach podwodnych typu Virginia