Wybuch i pożar na amerykańskim okręcie USS Bonhomme Richard

Pożar na okręcie USS Bonhomme Richard (LHD-6), który jest okrętem desantowym typu Wasp. / Zdjęcie: /EPA/SAN DIEGO FIRE DEPARTMENT
Pożar na okręcie USS Bonhomme Richard (LHD-6), który jest okrętem desantowym typu Wasp.
Zdjęcie: /EPA/SAN DIEGO FIRE DEPARTMENT

21 osób zostało rannych w niedzielę na należącym do Stanów Zjednoczonych okręcie desantowym USS Bonhomme Richard w bazie w kalifornijskim San Diego. Doszło na nim do wybuchu i pożaru. Przyczyny zdarzenia nie są na razie znane.

Wśród rannych jest 17 wojskowych oraz czterech cywilów. Ich życiu – jak podała amerykańska marynarka wojenna – nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie jest znana przyczyna eksplozji na okręcie desantowym US Navy USS Bonhomme Richard. W sprawie trwa śledztwo. Okręt został opuszczony przez załogę. Na miejscu wszczęto akcję gaśniczą, zarówno z lądu, jak i z wody.

Może się palić nawet kilka dni 

Nad wybrzeżem w San Diego unosi się gęsty dym. Jednostka może palić się nawet kilka dni – twierdzi szef straży pożarnej w San Diego Colin Stowell. Dla bezpieczeństwa sąsiadującym okrętom nakazano odpłynięcie od płonącego Bonhomme Richard.

W San Diego trwały prace związane z utrzymaniem jednostki. Na jej pokładzie w momencie wybuchu znajdowało się około 160 osób.

USS Bonhomme Richard (LHD-6) jest okrętem desantowym typu Wasp. Wszedł do służby w 1998 roku.

Źródło: PAP, TVN24, abc NEWS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *