USS Michigan typu Ohio kończy wydłużony okres remontu

USS Michigan (SSGN 727) / Zdjęcie: Marynarka Wojenna USA, autor Kenneth G Takady
USS Michigan (SSGN 727) / Zdjęcie: Marynarka Wojenna USA, autor Kenneth G Takady

Okręt podwodny USS Michigan (SSGN 727) amerykańskiej marynarki wojennej typu Ohio z napędem jądrowym z pociskami kierowanymi (SSGN) zakończył wydłużony okres remontu (ERP). Prace remontowe podjęto w Puget Sound Naval Shipyard & Intermediate Maintenance Facility (PSNS i MFW) w Bremerton w stanie Waszyngton. 17-miesięczne przedłużone prace remontowe na okręcie podwodnym rozpoczęły się w lipcu 2019 r., około cztery miesiące przed wybuchem pandemii Covid-19.

Prace obejmowały naprawę i konserwację konstrukcji, wymianę akumulatorów, przeglądy i modernizacja układu napędowego, instalację kilku nowych podzespołów oraz wymianę wału napędowego.

Dodatkowo ERP obejmował naprawy konstrukcyjne i konserwację nadbudówki okrętu podwodnego oraz zbiorników balastowych.

Według asystentki kierownika projektu, Melissy Kittrell, zespołu projektowego USS Michigan, zespół projektowy podjął się szerokiego zakresu prac modernizacyjnych i konserwacyjnych na okręcie podwodnym.

Szeroki pakiet roboczy pozwolił zespołowi projektowemu na wykorzystanie nowych narzędzi i procedur w celu zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa operacyjnego załogi i statku.

Melissy Kittrell powiedział:

Mieliśmy pierwszą możliwość wypróbowania nowych rozwiązań opracowanych przez Naval Undersea Warfare Center Keyport. Umożliwiło to projektowi bardziej efektywne przeprowadzenie niektórych prac naprawczych i skrócono dzięki temu ponad dwa tygodnie prac remontowych.

USS Michigan był drugim z trzech okrętów podwodnych, które zostały przekształcone przez US Navy w okręty podwodne z rakietami balistycznymi typu Ohio . Po przejściu rozległej rekonfiguracji przez okres trzech lat, konwersja została zakończona, a Michigan powrócił do służby jako okręt podwodny z pociskami kierowanymi w czerwcu 2007 roku.

Przeczytaj też:

L3Harris kończy projekt Hypersonic and Ballistic Tracking Space Sensor

Nowe okręty podwodne w US Navy typu Columbia

Pontoon Launcher dla okrętów podwodnych typu Columbia

Zmiana kontroli nad rakietami balistycznymi

Historia ORP Błyskawica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.