USA, Wielka Brytania i Arabia Saudyjska zakończyły ćwiczenia morskie

Okręt przeciwminowy USS Devastator, tuż za nim niszczyciel USS Delbert D. Black. Okręty wojenne płyną w szyku z okrętami Royal Saudi Naval Forces podczas ćwiczeń Nautical Defender. / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Według informacji opublikowanych przez Departament Obrony USA 8 listopada 2022 r. siły morskie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Królestwa Arabii Saudyjskiej zakończyły tygodniowe ćwiczenia morskie pod nazwą Nautical Defender w Zatoce Perskiej.

W wielostronnym szkoleniu wzięło udział U.S. Naval Forces Central Command (NAVCENT), Royal Saudi Navy’s Eastern Fleet, UK’s Royal Navy oraz obserwatorzy z krajów regionalnych. Partnerzy skupili się na bezpieczeństwie morskim, procedurach wchodzenia na pokład statków, usuwaniu materiałów wybuchowych i innych ćwiczeniach szkoleniowych na lądzie w Arabii Saudyjskiej i na morzu.

Oprócz personelu Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Korpusu Piechoty Morskiej, Armii i Straży Przybrzeżnej, amerykańskie okręty uczestniczące w programie obejmowały USS Delbert D. Black (DDG 119), USS Devastator (MCM 6), USCGC Charles Moulthrope (WPC 1141) i USCGC Robert Goldman (WPB 1142).

NAVCENT ma siedzibę w Manamie w Bahrajnie i obejmuje siły morskie działające w Zatoce Arabskiej, Zatoce Omańskiej, Morzu Czerwonym, częściach Oceanu Indyjskiego i trzech krytycznych przewężeniach w Cieśninie Ormuz, Kanale Sueskim i Bab al-Mandeb .

Źródło: navyrecognition.com

Sojusznicze szkolenie na Bałtyku

Współpraca 8 FOW z siłami 16 DZ w ramach ćwiczenia ZALEW-23

USA i Japonia przeprowadziły dwustronne ćwiczenia morskie