US Navy deklaruje pełną zdolność operacyjną programu USWTR INC I

Na zdjęciu jedno z urządzeń USWTR INC I, część zespołu czujnika, który przesyła sygnały akustyczne na dnie oceanu, u wybrzeży Florydy. / Zdjęcie: US Navy/Naval Air Systems Command

Marynarka Wojenna USA oficjalnie zadeklarowała pełną zdolność operacyjną dla programu Undersea Warfare Training Ranges Increment I (USWTR INC I). Ogłoszony przez Naval Air Systems Command program został ukończony rok i 7 miesięcy przed czasem.

Program USWTR jest zarządzany przez zespół Ocean Systems Fixed Ranges w ramach programu Naval Aviation Training Systems and Ranges (PMA-205). System został tak zaprojektowany, aby zapewnić realistyczne szkolenie sił w celu zwiększenia ogólnej gotowości floty. Wspiera również taktyczny rozwój różnych okrętów morskich, w tym okrętów podwodnych, okrętów nawodnych i samolotów, w celu poprawy zdolności podmorskich działań wojennych.

Inne misje INC I obejmują zapewnianie szkoleń na płytkich wodach i regionalnych operacji konfliktowych.

Kierownik zespołu programowego PMA-205, Brandi Payne-Tapponnier, powiedział:

Od czasu zakończenia instalacji flota przeprowadziła cztery ćwiczenia z zakresu Increment I, w tym krytyczne ćwiczenia przeciw okrętom podwodnym, które kształtują przyszłe ćwiczenia i dalsze możliwości, jakie ma do zaoferowania marynarka wojenna. USWTR INC I pozwala na szybką i dokładną informację zwrotną na temat wyników szkolenia uczestnikom ćwiczeń oraz możliwość szybkiej rekonstrukcji zdarzenia szkoleniowego, podnosząc jakość złożonych scenariuszy.

– powiedział szef zespołu programowego PMA-205, Brandi Payne-Tapponnier.

Program szkoleniowy składa się z trzech etapów, z których INC I zaangażowało zespół do zainstalowania czujników oceanicznych i podsystemów elektroniki brzegowej u wybrzeży Florydy. W przypadku INC I i II zespół pracuje nad modernizacją kilku systemów, które zostały już zainstalowane w USWTR i innych pasmach w regionie Oceanu Spokojnego oraz na międzynarodowych wodach Morza Karaibskiego.

Te zakresy są niezbędne dla naszego bezpieczeństwa narodowego i zapewniają krytyczne wsparcie dla śmigłowców uderzeniowych, patroli morskich i rozpoznania oraz społeczności statków marynarki wojennej.

– powiedział szef programu PMA-205, kapitan Kevin McGee.

Źródło: naval-technology.com

Początek budowy kolejnego niszczyciela min dla 8FOW