Strzelanie ślepakami w bazie okrętów podwodnych

Okręt podwodny typu Virginia USS Virginia (SSN 774) opuszcza Naval Submarine Base New London wpływając na sześciomiesięczny patrol (13 sierpnia 2013 r.). / Zdjęcie: US Navy/Jason J. Perry

GROTON — personel bazy okrętów podwodnych marynarki wojennej przeprowadzi w tym tygodniu różne ćwiczenia bezpieczeństwa wzdłuż nabrzeża bazy nad Tamizą, które obejmowały strzelanie z broni automatycznej ślepakami, ogłosiło w poniedziałek Biuro Spraw Publicznych Marynarki Wojennej New London.

Oficer szkoleniowy Dave Cruz powiedział w komunikacie prasowym, że jeśli ktoś mieszka w sąsiedztwie bazy i usłyszy strzały lub coś innego niepokojącego w innym czasie, powinni natychmiast zgłosić to odpowiednim władzom w celu zbadania.

Dodał, że marynarka wojenna intensywnie koordynowała szkolenie ze strażą przybrzeżną USA i lokalnymi organami ścigania.

To regularnie zaplanowane szkolenie mające na celu zwiększenie gotowość Sił Bezpieczeństwa Marynarki Wojennej do reagowania na zagrożenia dla bazy i jej okrętów podwodnych. W ćwiczeniach wezmą udział jednostki Sił Bezpieczeństwa Marynarki Wojennej i symulowane łodzie potencjalnych agresorów (terrorystów lub dywersantów)

– poinformowała Marynarka Wojenna w komunikacie prasowym.

Źródło: www.military.com

Preczytaj też:

CCF#12 – Tallin, Estonia

Zatrzymano chiński statek, który mógł plądrować wraki brytyjskich okrętów

US Navy testuje tajną technologię u wybrzeży Kalifornii

Torpeda na Zatoce Puckiej