Strategiczny okręt podwodny na pokazie broni Army-2021

Okręt podwodny klasy Borei z pociskami balistycznymi o napędzie atomowym. / Zdjęcie: Wadim Sawicki/TASS
Okręt podwodny klasy Borei z pociskami balistycznymi o napędzie atomowym. / Zdjęcie: Wadim Sawicki/TASS

Strategiczny podwodny krążownik klasy Borei z napędem atomowym zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w zatoce Avacha podczas pokazu sprzętu wojskowego.

Okręt podwodny klasy Borei z pociskami balistycznymi o napędzie atomowym zostanie zaprezentowany na forum wojskowym Army-2021 i forum technicznym na Kamczatce na Dalekim Wschodzie Rosji, poinformowało w piątek biuro prasowe Floty Pacyfiku.

„Po raz pierwszy w historii forum strategiczny podwodny krążownik klasy Borei z napędem jądrowym ma zostać zaprezentowany widzom w zatoce Avacha” – podało biuro prasowe w oświadczeniu.

„Na stronach forum wojskowo-technicznego w regionalnym centrum zostanie zaprezentowanych 17 modeli uzbrojenia, sprzętu wojskowego i specjalnego dla wojsk obrony wybrzeża. Zwiedzający będą mogli obejrzeć czołg T-80BV, transporter opancerzony BTR-82A, Bastion, i wyrzutnie rakiet obrony wybrzeża Bal, system rakiet ziemia-powietrze S-400 oraz przeciwlotniczy kompleks rakietowo-działowy Pantsyr-S, a także pojazdy silnikowe i sprzęt Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (1941-1945), – podało biuro prasowe.

W ramach konkursu Kulibin-2021 — Przełomowa technologia (nazwana na cześć znanego rosyjskiego mechanika i wynalazcy Kulibina) uczniowie i studenci Kamczatskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego oraz personel sił Czerwonego Sztandaru w północno-wschodniej Rosji zorganizują ekspozycję osiągnięć. w robotyce, czytamy w oświadczeniu.

Program naukowo-biznesowy forum obejmie dyskusję na temat sztucznej inteligencji z udziałem badaczy Instytutu Wulkanologii i Sejsmologii dalekowschodniego oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk oraz pracowników Północno-Wschodniego Centrum Remontowego, poinformowało biuro prasowe.

„Wydarzenia forum w obszarze odpowiedzialności sił Czerwonego Sztandaru w północno-wschodniej Rosji będą najbardziej wymiarowe w całym okresie międzynarodowego pokazu wojskowo-technicznego. Ekspozycje uzbrojenia i sprzętu wojskowego mają się odbyć 22 sierpnia- 28 na dziewięciu miejscach wystawienniczych, które zostaną otwarte w czterech miejscowościach Dalekowschodniego Okręgu Federalnego” – czytamy w oświadczeniu.

Podczas prac forum organizowane będą wycieczki do okrętów Floty Pacyfiku, w tym najnowszego okrętu przeciwminowego Jakow Baliajew, antysabotażowej jednostki klasy Grachionok oraz zaawansowanego statku nurkowego i hydrograficznego. Jak poinformowało biuro prasowe, goście będą mogli zapoznać się z działaniem zdalnie sterowanego pojazdu podwodnego Marlin oraz z uzbrojeniem i sprzętem płetwonurków.

Źródło: www.tass.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *