Rosyjskie okręty wojenne znów wyszły na Morze Czarne

Rosjanie znów zwiększyli liczbę okrętów rakietowych na Morzu Czarnym. / Zdjęcie: EPA, PAP
Rosjanie znów zwiększyli liczbę okrętów rakietowych na Morzu Czarnym. / Zdjęcie: EPA, PAP

Rosja kolejny raz w ostatnich tygodniach znacznie zwiększyła zgrupowanie okrętów wojennych na Morzu Czarnym, kierując na patrole bojowe cztery dodatkowe jednostki rakietowe. Takie informacje zostały przekazane przez ukraińskie Dowództwo Operacyjne “Południe”.

Przy utrzymaniu regularnych alarmów lotniczych i aktywności wrogich samolotów na Morzu Czarnym formacja rosyjskich okrętów została zwiększona do 17 jednostek.

– przekazał ukraiński sztab.

Ukraińskie Dowództwo Operacyjne “Południe” podkreśliło w komunikacie, że Rosjanie wciąż szukają nowych taktyk, “aby prężyć muskuły i testować ukraiński układ nerwowy”.

Warto przeczytać
Ostatnie zdjęcia rosyjskiego krążownika

Okręty wyszły na patrole bojowe tuż po tym, jak rosyjski myśliwiec Su-27 zderzył się nad Morzem Czarnym z amerykańskim dronem MQ-9 Reaper.

Armia ukraińska ma ograniczone możliwości zwalczania rosyjskich okrętów wojennych od kiedy Rosjanie atakują cele z głębi Morza Czarnego czując się tam względnie bezpiecznie będąc poza zasięgiem ukraińskich rakiet. Od kiedy Rosjanie utracili krążownik rakietowy Moskwa są bardzo ostrożni by nie stracić kolejnych jednostek.

W ostatnich tygodniach większa część rosyjskich okrętów wojennych została przebazowana z Sewastopola do innych portów gdyż istniała obawa że Ukraina zaatakuje okręty rosyjskie właśnie w tej bazie np. dronami.

Źródło: wp.pl, PAP, materiały własne

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *