Rosyjska fregata Admirał Gorszkow wyrusza w rejs przez Atlantyk i Ocean Indyjski

Rosyjska fregata nowej generacji Admiral_Gorszkow. / Zdjęcie: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Reflex_yu
Rosyjska fregata nowej generacji Admiral_Gorszkow. / Zdjęcie: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Reflex_yu

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował, że fregata jest uzbrojona w kierowane pociski rakietowe i jest przeznaczona do rozwiązywania problemów w strefach dalekiego morza i oceanu.

Rosyjska fregata Admirał Gorszkow uzbrojona jest w hipersoniczne pociski Cirkon wyruszy w podróż przez Atlantyk, Ocean Indyjski i Morze Śródziemne – poinformował minister obrony Rosji Siergiej Szojgu w środę podczas ceremonii wejścia fregaty do służby bojowej, która odbyła się za pośrednictwem konferencji wideo. W wydarzeniu wziął udział również prezydent Rosji Władimir Putin.

Załoga wielozadaniowej fregaty jest gotowa do wykonywania zadań służby bojowej – poinformował kapitan I stopnia Igor Krokhmal. Okręt przeszedł pełny cykl przygotowań. Jednostka została załadowany amunicją do pocisków rakietowych Cirkon, kompleksów kalibru, systemów obrony powietrznej, broni torpedowej i artylerii.

Rosyjska Flota Północna na obecnie dwa okręty wojenne Projektu 22350: Admirał Gorszkow i Admirał Kasatonow. Fregaty tego projektu są wyposażone w system pocisków manewrujących Kalibr-NK jako podstawową broń uderzeniową. Te okręty wojenne mają wyporność 4500 ton i mogą rozpędzić się do 29 węzłów. Są uzbrojone również w rakiety Oniks i Kalibr oraz systemy przeciwlotnicze Poliment-Redut.

Oczekuje się, że fregaty projektu 22350 staną się najbardziej zaawansowanymi okrętami rosyjskiej marynarki wojennej. Te fregaty to wielozadaniowe okręty bojowe zdolne do skutecznego zwalczania wrogich okrętów nawodnych, samolotów i okrętów podwodnych oraz przeprowadzania ataków na instalacje naziemne i przybrzeżne z odległości ponad 1500 km.

Źródło: Agencja TASS

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *