Rosjanie zaatakowali Wyspę Węży na Morzu Czarnym

Na zdjęciu: rosyjski okręt Moskwa podczas ćwiczeń na Morzu Czarnym w połowie lutego. / Zdjęcie: East News
Na zdjęciu: rosyjski okręt Moskwa podczas ćwiczeń na Morzu Czarnym w połowie lutego. / Zdjęcie: East News

Rosyjskie okręty wojenne ostrzeliwują Wyspę Węży na Morzu Czarnym. Wyspa ostrzeliwana jest przez artylerię dwóch rosyjskich okrętów oraz atakowana przez lotnictwo rosyjskie – przekazują ukraińskie służby.

Rosjanie prowadzą atak na Wyspę Węży na Morzu Czarnym z powietrza, przy użyciu lotnictwa bojowego – wynika z komunikatu straż graniczna Ukrainy w komunikacie.

Wyspa Węży, położona jest na Morzu Czarnym w odległości ok. 50 km od wybrzeża Ukrainy, została wcześniej zaatakowana z rosyjskich okrętów Floty Czarnomorskiej.

“Agresor użył lotnictwa bojowego przeciw pogranicznikom i żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy na Wyspie Węży. Kontynuowany jest ostrzał z artylerii okrętowej” – podali ukraińscy pogranicznicy.

Jak poinformowano, siły ukraińskie bronią się i utrzymują swoje pozycje.

Na razie w pobliżu wyspy znajdują się dwa okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej – Moskwa i Wasilij Bykow – zakomunikowano. 

Natomiast rosyjski okręt wojenny znajdujący się na międzynarodowych wodach Morza Czarnego, przy północnej granicy wyłącznej strefy ekonomicznej Rumunii, zatrzymuje lub przekierowuje statki handlowe kierujące się do portów ukraińskich – podało z kolei po południu rumuńskie ministerstwo obrony. Rosjanie wbrew prawu międzynarodowemu zawracają statki państw neutralnych nie biorących udziału w tym konflikcie.

Zobacz też:

Rosyjskie manewry na Morzu Czarnym

Rosyjskie okręty wojenne przeprowadziły atak torpedowy na okręt podwodny wroga podczas ćwiczeń arktycznych

Rosjanie wystrzelili pocisk manewrujący Kalibr z okrętu podwodnego typu Kilo Volkhov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.