Prezydent podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO na ORP Gen. T. Kościuszko

Zdjęcie: bsmt Michał Pietrzak/3.FO
Zdjęcie: bsmt Michał Pietrzak/3.FO

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO W piątek, 22 lipca 2022 r., w Porcie Wojennym Gdynia, na pokładzie fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda podpisał: · ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o ratyfikacji Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Republiki Finlandii, podpisanego w Brukseli 5 lipca 2022 r. · ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o ratyfikacji Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Królestwa Szwecji, podpisanego w Brukseli 5 lipca 2022 r. NATO wzmacnia się poprzez przystąpienie do niego silnych państw. Liczę, że współpraca z tymi państwami będzie dla nas motywacją do wzmocnienia naszego potencjału bezpieczeństwa – zaznaczył Andrzej Duda.

Zdjęcie: bsmt Michał Pietrzak/3.FO
Zdjęcie: bsmt Michał Pietrzak/3.FO

Szef BBN Paweł Soloch ocenił, że miejsce podpisania ustaw ratyfikacyjnych będzie symboliczne. Prezydent widzi znaczenie akcesji Szwecji i Finlandii do NATO dla regionu Morza Bałtyckiego, ale także wysyłamy sygnał do naszych sojuszników, że Polska też partycypuje w bezpieczeństwie regionu Morza Bałtyckiego. Podpisanie ustaw na pokładzie okrętu wojennego ma podkreślić znaczenie, jakie Prezydent przywiązuje do rozbudowy i odbudowy naszej floty na Morzu Bałtyckim – uzasadniał minister.

Przeczytaj też:

Marynarka wojenna USA i Francji wysyłają okręty wojenne do Finlandii podczas kryzysu na Ukrainie

Kupimy okręty podwodne ze Szwecji

Geneza, rozwój i doktryna wykorzystania japońskich okrętów podwodnych

ORP CZAJKA w ćwiczeniu OCEAN 2020

MON chce kupić 30-letnie okręty podwodne ze Szwecji. Eksperci: To nie będzie rozwiązanie tymczasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *