Pontoon Launcher dla okrętów podwodnych typu Columbia

Przyszły okręt podwodny klasy Columbia USS Columbia/ Zdjęcie: US Navy)
Przyszły okręt podwodny klasy Columbia USS Columbia/ Zdjęcie: US Navy)

Zgodnie z PR opublikowanym przez Bollinger Shipyards 10 stycznia 2022 r., firma ogłosiła, że ​​zbuduje nową Pontoon Launcher dla okrętów General Dynamics Electric, która ma wspierać budowę i wodowanie amerykańskich okrętów podwodnych z rakietami balistycznymi typu Columbia, które zastąpią starzejące się okręty podwodne typu Ohio Ballistic Missile, który jest głównym strategicznym filarem obronnym Stanów Zjednoczonych.

Koncepcję i projekt kontraktu na Pontoon Launcher o wymiarach 496 na 95 stóp wykonała Bristol Harbour Group w Rhode Island. Konstrukcja zostanie wykonana w zakładzie Bollinger w Lockport Louisiana. Wyrzutnia ma zostać dostarczona do stoczni Groton Connecticut Electric Boat w 2024 roku.

Electric Boat jest głównym wykonawcą projektu i budowy okrętu podwodnego typu Columbia, który zastąpi starzejące się okręty podwodne typu Ohio.

Pod koniec 2019 r. Bollinger Shipyards została wybrana do budowy barki oceanicznej o wymiarach 400 stóp na 100 stóp dla okrętów elektrycznych, która została dostarczona w 2021 r., a pod koniec 2020 r. Bollinger został wybrany do zbudowania nowoczesnej barki o wymiarach 618 stóp na 140 stóp )Pływający suchy dok).

Okręt podwodny typu Columbia, wcześniej znany jako Ohio Replacement Submarine i SSBN-X Future Follow-on Submarine, to nadchodząca typ atomowych okrętów podwodnych zaprojektowanych w celu zastąpienia okrętów podwodnych typ Ohio w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych.

Budowa pierwszego okrętu podwodnego oficjalnie rozpoczęła się 1 października 2020 r., a wejście do służby zaplanowano na 2031 r.

Każdy okręt podwodny będzie miał 16 wyrzutni rakietowych, z których każda przeniesie jeden pocisk Trident II D5LE. Okręty podwodne będą miały 170,7 m długości i 43 stopy (13,1 m) szerokości. okręty te vędą o 30 cm szersze od typu Ohio.

Źródło: worlddefencenews.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *