Patria dostarczy akustyczne systemy trałowania min Sonac ACS dla Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii

Fińska firma Patria dostarczy akustyczne systemy trałowania min Sonac ACS do Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii. / Zdjęcie: Patria.
Fińska firma Patria dostarczy akustyczne systemy trałowania min Sonac ACS do Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii. / Zdjęcie: Patria.

Fińska firma Patria otrzymała kontrakt na dostawę Patria Sonac ACS Acoustic Minesweeping Systems do Królewskiej Marynarki Wojennej Norwegii przez Norweską Agencję Materiałów Obronnych (NDMA).

Ten kontrakt jest bardzo ważnym kamieniem milowym w strategicznych wysiłkach Patrii, aby stać się jedną z wiodących firm dostarczających podwodne i morskie rozwiązania wywiadowcze i obserwacyjne, szczególnie w dziedzinie zwalczania okrętów podwodnych (ASW) i środków zwalczania min morskich (MMCM).

Patria Sonac ACS wykorzystuje opatentowaną technologię źródła dźwięku Patria, oferującą bezprecedensową wydajność akustyczną w szerokim spektrum częstotliwości, w pełni obsługującą tryby pracy w ustawieniach min, symulacji celu i zagłuszaniu min. Innowacyjna konstrukcja umożliwia dokładne odtworzenie prawdziwych, wcześniej nagranych lub zsyntetyzowanych sygnatur celów zanurzonych lub powierzchniowych, dzięki czemu opracowany system jest wysoce skuteczny w walce z nowoczesnymi, inteligentnymi minami morskimi. Dzięki niewielkim rozmiarom Patria Sonac ACS jest szczególnie dobrze przystosowany do lekkich, autonomicznych systemów trałowania min.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zapewnić Królewskiej Norweskiej Marynarce Wojennej światowej klasy urządzenia do trałowania min. Rozwój Patria Sonac ACS opiera się na wieloletnim doświadczeniu Patrii i know-how w zakresie projektowania i rozwoju różnych systemów morskich, wykorzystywanych w wielu dziedzinach.

powiedział Jonas Geust, prezes Patria Systems.

Patria ma ponad 35-letnie doświadczenie w projektowaniu, opracowywaniu i dostarczaniu podwodnych systemów akustycznych w dziedzinach wywiadu, nadzoru, zwalczania min i zwalczania min morskich.

Źródło: www.navyrecognition.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.