Niszczyciel rakietowy USS Lenah Sutcliffe Higbee w US Navy

Niszczyciel rakitowy USS Lenah Sutcliffe Higbee (DDG-123) podczas prób morskich. / Zdjęcie: HII
Niszczyciel rakitowy USS Lenah Sutcliffe Higbee (DDG-123) podczas prób morskich. / Zdjęcie: HII

Marynarka wojenna USA wzbogaciła się o nowy okręt wojenny jest to niszczyciel rakietowy USS Lenah Sutcliffe Higbee (DDG 123) zbudowany przez stocznię Huntington Ingalls Industries (HII) Ingalls.

Przekazanie okrętu wojennego DDG 123 oznacza oficjalne zakończenie wszystkich prób morskich i osiągnięcie gotowości bojowej i operacyjnej.

Imiennik okrętu, Lenah Sutcliffe Higbee, służyła jako drugi superintendent Korpusu Pielęgniarek Marynarki Wojennej od 1911 do 1922 roku i była pierwszą kobietą, która otrzymała Krzyż Marynarki Wojennej za wybitne zasługi w swoim zawodzie i oddanie służbie. Kiedy wstąpiła do służby w marynarce wojennej w 1908 roku, była jedną z pierwszych 20 kobiet, które dołączyły do ​​nowo utworzonego korpusu pielęgniarek marynarki wojennej i wniosła swoje umiejętności pielęgniarskie do marynarki wojennej podczas pierwszej wojny światowej.

DDG 123 to niszczyciel Flight IIA, wyposażony w Aegis Combat System Baseline 9C2. System ten zapewnia szybki czas reakcji, dużą siłę ognia i zwiększone możliwości elektronicznych środków zaradczych przeciwko różnorodnym zagrożeniom.

Oprócz USS Lenah Sutcliffe Higbee, stocznia HII Pascagoula jest obecnie w trakcie produkcji przyszłych niszczycieli Jack H. Lucas (DDG 125), Ted Stevens (DDG 128), Jeremiah Denton (DDG 129) i George M. McNeal (DDG 131).

Źródło: globalsecurity.org

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *