Naval Group uczestniczy w NEDS w Rotterdamie

17 listopada 2022 roku Naval Group zabrało udział w 34. edycji wystawy Holandia Defence and Security (NEDS).

NEDS oferowało wyjątkową okazję do spotkania z holenderską społecznością wojskową i zainteresowanymi stronami w celu podzielenia się wiedzą morską Grupy i wzmocnienia naszych istniejących więzi z Netherlands Defence and Technological Base.

Naval Group z dumą obsługuje potrzeby Królewskiej Holenderskiej Marynarki Wojennej w ramach programu wymiany środków przeciwminowych (rMCM). Ten ambitny program dostarczy Królewskiej Holenderskiej Marynarce Wojennej 6 okrętów wraz ze zintegrowanym zestawem odpowiednich narzędzi. 14 czerwca 2022 roku Naval Group położyła stępkę pod drugą platformę rMCM programu i pierwszą dla Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii, HNLMS Vlissingen.

Dzięki najnowszym dostępnym technologiom i opracowaniom te wyspecjalizowane platformy przeciwminowe będą wyposażone w najwyższej klasy możliwości: zaokrętowanie i wystrzelenie kombinacji 20-tonowych USV, UUV i UAV. Wykrywanie i neutralizacja min morskich będzie zatem realizowana za pomocą środków bezzałogowych.

Program ten jest podstawą efektywnej współpracy europejskiej: w październiku 2022 r. Francja, Belgia i Holandia uzgodniły współpracę mającą na celu promowanie synergii w dziedzinie walki minowej. W szczególności Francja potwierdziła swoją decyzję oparcia konstrukcji francuskich okrętów do walki z minami na belgijsko-holenderskim okręcie-matce rMCM zaprojektowanym i wyprodukowanym przez Naval Group. Dzięki temu decydującemu krokowi program rMCM staje się przedsięwzięciem europejskim.

Po opublikowaniu 16 listopada zapytania ofertowego (RFQ) dotyczącego zdolności do zastępowania holenderskich okrętów podwodnych (RNSC), Naval Group z dumą oferuje holenderskiemu Ministerstwu Obrony możliwość konstrukcji nowoczesnych okrętów podwodnych oraz ich obsługę przez cały okres eksploatacji.

Naval Group od ponad 30 lat współpracuje z Holenderską Bazą Obronno-Technologiczną (NLDTIB). W ciągu ostatnich 5 lat z Holandii Naval Group miało 250 milionów euro przychodów. Około 40 holenderskich firm dostarcza sprzęt i usługi na różnych etapach programów morskich, a ponad 300 holenderskich partnerów, dostawców i instytutów wiedzy jest systematycznie konsultowanych w sprawie wszystkich programów Naval Group.

Holenderska Baza Obronno-Technologiczna jest drugim międzynarodowym dostawcą Naval Group. Holenderski złoty trójkąt oferuje szeroką gamę technologii i umiejętności, a holenderscy partnerzy są na statkach Naval Group od dziesięcioleci. Statki Naval Group są wyposażone w szeroką gamę holenderskich technologii, takich jak:

  • Czujniki Thales na wszystkich platformach rMCM;
  • Rubber Design montuje się na wszystkich statkach Naval Group;
  • Thales Systemy kierowania ogniem w międzynarodowych programach fregat;
  • MAFO Naval Closures;
  • Malowanie Bolidta pokrywające wszystkie pokłady helikopterów;
  • DBR zakwalifikował się jako dostawca agregatów prądotwórczych Grupy Naval w międzynarodowych programach korwet.

Wydajność okrętów podwodnych opiera się na bardzo złożonych systemach. Zrozumienie tych systemów jest jednym z kluczy do skutecznego zarządzania ich cyklem życia. Właśnie dlatego Royal IHC i Naval Group już w 2019 roku podpisały umowę na wyłączność dotyczącą głównych komponentów okrętów podwodnych. Od tego czasu inwestowano intensywne wysiłki w wymianę najlepszego scenariusza przemysłowego dla programu Replacement Netherlands Submarine Capability.

Naval Group jest przekonana, że ​​te wysiłki i zaangażowanie będą stanowić kamień węgielny jej wkładu w program RNSC.

Źródło: www.naval-group.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *