MON apeluje by nieupuliczniać zdjęć wojsk NATO w Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje o nieupublicznianie zdjęć i informacji dotyczących Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. Trwa dziesiąty dzień inwazji Rosji na Ukrainę.

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje o nieupublicznianie zdjęć, filmów i informacji o miejscach pobytu lub transporcie żołnierzy; datach i godzinach przejazdów, wylotów, lądowań; liczbie i rodzajach wojska oraz znakach i tablicach rejestracyjnych pojazdów wojskowych.

“Szczególnie dziś zastanówmy się nad tym, co i kiedy publikujemy w sieci. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na informacje, które zamieszczamy w social mediach, a które m.in. dotyczą Wojska Polskiego oraz wszystkich wojsk sojuszniczych, które przebywają w naszym kraju” – podkreślił resort obrony narodowej na Twitterze.

We wpisie zaapelowano o nieprzekazywanie i nieupublicznianie zdjęć, filmów i informacji o: miejscach pobytu lub transporcie żołnierzy; datach i godzinach przejazdów, wylotów, lądowań; liczbie i rodzajach wojska oraz znakach i tablicach rejestracyjnych pojazdów wojskowych.

Pamiętajmy że trwa również wojna informatyczno-propagandowa i czasami przez czysty przypadek możemy przekazać rosyjskim służbą wywiadowczym dane, których nie powinni posiadać. Dlatego nie powinniśmy w sieci zamieszczać zdjęć wojsk przybywających do naszego kraju.

Źródło: MON, Interia.pl

Zobacz też:

102. rocznica Zaślubin Polski z morzem – obchody w Pucku

102. rocznica zaślubin Polski z morzem

3. Flotylla Okrętów w obchodach Święta Wojska Polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *