Kolejny test pocisku hipersonicznego Tsirkon

Wystrzelenie hipersonicznego pocisku Tsirkon. / Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji/TASS
Wystrzelenie hipersonicznego pocisku Tsirkon. / Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji/TASS

Fregata Projektu 22350 Floty Północnej, Admirał Gorszkow na Morzu Białym, z powodzeniem przeprowadziła atak na cel w poligonie Czyży w obwodzie archangielskim za pomocą hipersonicznego pocisku Tsirkon, poinformowało w czwartek dziennikarzom rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Załoga fregaty Admirał Gorszkow przeprowadziła kolejne odpalenie pocisku Tsirkon w ramach zakończenia serii prób naddźwiękowej broni rakietowej. Wystrzelenie przeprowadzono z wód Morza Białego na przybrzeżną pozycję docelową znajdującą się w Czyży na poligonie doświadczalnym w obwodzie archangielskim – poinformowała rosyjska agencja wojskowa.

Ministerstwo Obrony określiło, że zgodnie z danymi obiektywnej kontroli trajektoria pocisku naddźwiękowego była zgodna ze skonfigurowanymi parametrami, cel został trafiony.

Okręty nawodne Floty Północnej i lotnictwo morskie były zaangażowane w przeprowadzenie testu i zabezpieczenie obszaru.

Wcześniej, 29 listopada, fregata Admirał Gorszkow z sukcesem przeprowadziła próbny start pocisku hipersonicznego Tsirkon z Morza Białego do celu morskiego na odległość ponad 400 km w ramach zakończenia serii prób pocisku hipersonicznego.

Wcześniej agencja TASS poinformowała, że Reutov Research and Industrial Association of Machine-Building rozpoczął realizację kontraktu na seryjną produkcję najnowszych hipersonicznych pocisków manewrujących Tsirkon dla rosyjskiej marynarki wojennej.

W pocisku te mają być również wyposażone atomowe i konwencjonalne okręty podwodne Marynarki Wojennej Rosji.

Źródło: tass.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *