Izraelska marynarka wojenna kończy pierwszy test pocisku przechwytującego BARAK LRAD

Testy izraelskiej korwety typu Sa'ar 6 Barak LRAAD. / Zdjęcie: Izraelskie Ministerstwo Obrony
Testy izraelskiej korwety typu Sa’ar 6 Barak LRAAD. / Zdjęcie: Izraelskie Ministerstwo Obrony

Zgodnie z informacją opublikowaną na Twitterze przez Izraelskie Ministerstwo Obrony w grudniu 2022 r., Izraelska Marynarka Wojenna i Israel Aerospace Industries pomyślnie ukończyły pierwszy test pocisku przechwytującego BARAK Long Range Robust Interceptor (LRAD). Do testu wykorzystano izraelską korwetę typu Sa’ar 6 Barak LRAAD.

W oparciu o uznaną i sprawdzoną w praktyce rodzinę pocisków Barak, zaprojektowano i skonstruowano pocisk przechwytujący BARAK LRAD. Pocisk ten jest częścią systemu BARAK MX, który jest zaawansowanym systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Projekt tego pocisku zapewnia jedno zintegrowane rozwiązanie dla wielu równoczesnych zagrożeń powietrznych jak i z innych źródeł.

Pociski przechwytujące Barak LRAD mają możliwość pionowego startu, zapewniają ochronę w zakresie 360°, idealnie nadają się do zwalczania calów lecących na niedużym pułapie, posiadają nowoczesny aktywny system poszukujący celu RF, który namierza cele o niskim przekroju echa radaru i dużej manewrowości.

Źródło: www.navyrecognition.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *