Curtiss-Wright z 130 milionowym kontraktem

Okręt podwodny klasy Virginia, USS Washington SSN-787. / Zdjęcie: Huntington Ingalls
Okręt podwodny klasy Virginia, USS Washington SSN-787. / Zdjęcie: Huntington Ingalls

Według komunikatu prasowego opublikowanego przez Curtiss-Wright Corporation 26 maja 2021 r., Firma ogłosiła, że ​​otrzymała kontrakty o wartości przekraczającej 130 milionów dolarów na dostawę podzespołów dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych odnośnie atomowych okrętów podwodnych klasy Virginia, Columbia oraz lotniskowców typu Gerald R. Ford. Przetarg dotyczy przede wszystkim dostawy zaworów do napędu, pomp oraz zaawansowanych systemów oprzyrządowania i sterowania.

Curtiss-Wright zrealizuje kontrakt w swoich zakładach w Nowym Jorku i Pensylwanii, gdzie opracowywane są rozwiązania stosowane w Marynarce Wojennej. Prace inżynieryjne i produkcyjne będą kontynuowane do 2025 roku.

Klasa Virginia to okręty podwodne z pociskami manewrującymi o napędzie atomowym (NSSN New SSN), obecnie używane w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. Zaprojektowane przez General Dynamics Electric Boat (EB) i Huntington Ingalls Industries.

Okręt podwodny typu Virginia jest uzbrojony w VPM (Virginia Payload Module) w 28 rakiet dalekiego zasięgu Tomahawk BGM-109, 12 wyrzutni VLS Vertical Launching System (Tomahawk BGM-109) i cztery wyrzutnie torped kal. 533 mm, z których można wystrzeliwać Torpedy Mk-48 i pociski przeciwokrętowe UGM-84 Harpoon.

„Curtiss-Wright jest zadowolona z przyznania tych ważnych kontraktów na obronę morską, opierając się na naszych wieloletnich relacjach z US Nuclear Navy i odzwierciedlając nasze stałe wsparcie dla wielu projektów obrony morskiej, które nadal otrzymują silne wsparcie Kongresu” – powiedział. Lynn M. Bamford, prezes i dyrektor generalny Curtiss-Wright Corporation.

Źródło: www.navyrecognition.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *