20 okrętów wypłynęło na Morze Bałtyckie na ćwiczenia

Rosyjskie okręty wojenna na ćwiczeniach. / Zdjęcie: /Vitaly Nevar / Contributor /Getty Images
Rosyjskie okręty wojenna na ćwiczeniach. / Zdjęcie: /Vitaly Nevar / Contributor /Getty Images

Agencja informacyjna TASS powołując się na Rosyjską Marynarkę Wojenną poinformowała, że 20 okrętów wojennych Floty Bałtyckiej wypłynęło na ćwiczenia na Morze Bałtyckie.

20 okrętów i jednostek Floty Bałtyckiej opuściło miejsca stałego stacjonowania i wypłynęły w wyznaczone rejony w celu przećwiczenia zadań w ramach przygotowania bojowego – podała marynarka wojenna.

Okręty w kilku grupach taktycznych, mają wykonać zadania w ramach obrony przeciwokrętowej i przeciwlotniczej, a także – zabezpieczenia przeciwminowego oddziałów, podano.

W ostatnich tygodniach Marynarka Wojenna Rosji dość często przeprowadza ćwiczenia na różnych akwenach morskich. Ćwiczenia na Bałtyku są w dużej części demonstracją siły i posiadanych na tym akwenie okrętów wojennych. Należy również pamiętać iż w bazach morskich na Bałtyku są zacumowane okręty podwodne, które mogą działać odstraszająco na okręty wojenne innych państw

W ubiegły czwartek ministerstwo obrony Rosji zapowiedziało manewry marynarki wojennej z udziałem 140 okrętów, ponad 60 samolotów i 10 tys. wojskowych, które zostaną przeprowadzone w styczniu i lutym na morzach Śródziemnym, Północnym i Ochockim oraz na Oceanie Spokojnym i Atlantyckim. 

Źródło: Interia.pl, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *