13. Dywizjon trałowców na szkoleniu zintegrowanym

Szkolenie marynarzy z 13. Dywizjonu Trałowców / Zdjęcie: Katarzyna Pyrzanowska
Szkolenie marynarzy z 13. Dywizjonu Trałowców / Zdjęcie: Katarzyna Pyrzanowska

W minionym tygodniu w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej odbyło się zintegrowane szkolenie marynarzy z 13. Dywizjonu Trałowców.

W Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej zakończyło się szkolenie zintegrowane marynarzy załóg okrętów ORP Mamry oraz ORP Śniardwy wchodzących w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Miało ono na celu praktyczne sprawdzenie i utrwalenie wiedzy żołnierzy z zakresu: ratownictwa morskiego, postępowania po wypadnięciu człowieka za burtę, technik przetrwania czy ochrony przeciwpożarowej. Ważne zajęcia odbyły się z wykorzystaniem symulatora mostka nawigacyjnego, siłowni okrętowej, trenażera w hali silników, symulatora łączności radiowej oraz urządzenia szkolno-treningowego do broni strzeleckiej „Śnieżnik”. Na tym ostatnim żołnierze 13.dTR realizowali strzelanie szkolne zarówno z pistoletu wojskowego jak i karabinka.

„System szkolno-treningowy ŚNIEŻNIK –  jest zaawansowanym narzędziem przeznaczonym do nauki, kontroli, oceny i doskonalenia umiejętności celowania z broni strzeleckiej oraz przygotowania żołnierzy m.in. do strzelań amunicją bojową na otwartych strzelnicach do tarcz i figur bojowych.”

13. Dywizjon Trałowców jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeznaczonym do wykonywania zadań obrony przeciwminowej – trałowania, poszukiwania, wykrywania i niszczenia min, niszczenia zagród minowych oraz obrony przeciwminowej zespołów okrętów na przejściu morzem. Oprócz trałowców i niszczycieli min dywizjon w swoim składzie posiada Grupę Nurków Minerów. Okręty dywizjonu stacjonują w Porcie Wojennym Gdynia.

Źródło: wojsko-polskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *