Thales dostarczy maszt optroniczny dla okrętów podwodnych Royal Navy typu Dreadnought

Print Friendly, PDF & Email
Wizja artystyczna przyszłego okrętu podwodnego dla Royal Navy typu Dreadnought. / Grafika BAE Systems
Wizja artystyczna przyszłego okrętu podwodnego dla Royal Navy typu Dreadnought. / Grafika BAE Systems

Jak podano w komunikacie prasowym wydanym przez firmę Thales Glasgow otrzymał niedawno znaczący kontrakt w dziedzinie obronności o wartości 169 mln funtów.

Kontrakt obejmuje budowę masztu zintegrowanego optoelektronicznego systemu bojowego, który będzie służył jako „oczy” nad wodą dla przyszłego atomowego okrętu podwodnego odstraszania dla Royal Navy, typu Dreadnought.

Kontynuacja tego partnerstwa z wersją Dreadnought nie tylko podtrzymuje tradycję, ale także wspiera ponad 150 miejsc pracy w firmie Thales. Ponadto oczekuje się, że cały program Dreadnought, obejmujący projektowanie i budowę, przyczyni się do wzrostu gospodarki Wielkiej Brytanii, zapewniając około 30 000 miejsc pracy w całym kraju.

Maszt optoelektronicznego systemu walki stanowi innowacyjny postęp w stosunku do tradycyjnych peryskopów. Oferuje ulepszoną stabilizację elektroniczną i zapewnia wysokiej jakości efekty wizualne, zwiększając bezpieczeństwo załogi, zapewniając wyraźniejsze obrazy i umożliwiając szybsze wykrywanie działań wroga.

Źródło: Navy Recognition

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *