Russian Navy’s Oceanic Shield-2020

Print Friendly, PDF & Email
Russian Navy’s Oceanic Shield-2020. / Zdjęcie: Vitaliy Nevar/TASS
Russian Navy’s Oceanic Shield-2020. / Zdjęcie: Vitaliy Nevar/TASS

Według biura prasowego Marynarki Wojennej Rosji w manewrach Russian Navy’s Oceanic Shield-2020 wzięło udział ponad 20 okrętów wojennych Floty Bałtyckiej. Manewry odbywały się na wodach Morza Bałtyckiego i Morza Północnego.

Okręty wojenne zintegrowane w kilka grup wykonywały wyznaczone zadania szkoleniowe na poligonach Floty Bałtyckiej oraz na różnych obszarach Morza Północnego.

W manewrach wzięły udział m.in.: korwety Projektu 20380, okręty desantowe, małe okręty rakietowe, łodzie rakietowe i mniejsze jednostki pomocnicze.

Siły Floty w ćwiczeniach Russian Navy’s Oceanic Shield-2020 ćwiczyły walkę z okrętami podwodnymi, obronę powietrzną, stosowano środki przeciwminowe i operacje przeciw sabotażystom. Prowadzony był również ostrzał przeciwko celom powietrznym i morskim.

Na poligonie Khmelyovka na wybrzeżu Bałtyku w pobliżu Kaliningradu Flota Bałtycka przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę operację desantową z wykorzystaniem piechoty morskiej, jednostek inżynieryjnych i lotnictwa morskiego. W desancie wzięło udział 2000 żołnierzy.

Źródło: tass.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *