Royal IHC zintegruje czujnik Octopulse firmy Elwave na pokładzie gąsienicowego statku podwodnego

Współczesne zagrożenia morskie ewoluują, podobnie jak technologie przeciwdziałania im. Dlatego Royal IHC współpracuje z ELWAVE w ramach programu European Extended Mine Countermeasures (E=MCM). Jest to ambitna inicjatywa, współfinansowana przez Europejski Fundusz Obronny (EDF), mająca na celu wzmocnienie zdolności morskich środków przeciwdziałania minom (MCM).
Komunikat prasowy Royal IHC
Podstawą tej współpracy jest wysokiej klasy gąsienicowy robot morski wyposażony w czujnik Octopulse firmy Elwave, zasilany technologią CEDAR® (Controlled Electric Detection and Ranging) opartą na biomimikrze. Ten przełomowy system poprawia wykrywanie i klasyfikację min, nawet w trudnych warunkach, takich jak wysoki poziom hałasu akustycznego, zakłócenia elektromagnetyczne lub słabą widocznością.
Jako wiodący dostawca technologii morskich, Royal IHC oferuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie solidnej technologii podmorskich gąsienic, wiedzę zdobytą w górnictwie podwodnym. Elwave, firma zajmująca się technologiami głębokimi z siedzibą w Nantes we Francji, specjalizuje się w zaawansowanej technologii wykrywania. Jej system CEDAR®, zainspirowany elektrycznymi „rybami wykrywającymi”, umożliwia wykrywanie min, UXO, kabli i struktur dna morskiego w czasie rzeczywistym.
„Partnerstwo z Royal IHC daje Elwave możliwość zintegrowania naszych czujników z jednym z najsolidniejszych na świecie robotów gąsienicowych na dnie morza, co umożliwi jeszcze większe osiągnięcia”.
– Gary BAGOT, dyrektor ds. sprzedaży, Elwave
Royal IHC i Elwave wspólnie rozwijają przyszłość podwodnego nadzoru i przeciwdziałania minom. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami. Demonstracja odbędzie się podczas SeaSEC Challenge Weeks w Scheveningen (NL).
Royal IHC ma doświadczenie w projektowaniu i produkcji morskich crawlerów do obsługi przemysłu naftowego i gazowego. Na targach NEDS 2023 w Rotterdamie holenderska firma zaprezentowała Seabed Crawler do zastosowań obronnych.
Źródło: NAVAL NEWS
Przeczytaj też: