Rosyjskie okręty wojenne polują na wrogi okręt podwodny podczas ćwiczeń na Morzu Czarnym

Print Friendly, PDF & Email
Okręt ZOP Yeisk. / Zdjęcie: Aleksiej Druzhinin/Biuro Prasy i Informacji Prezydenta Rosji/TASS
Okręt ZOP Yeisk. / Zdjęcie: Aleksiej Druzhinin/Biuro Prasy i Informacji Prezydenta Rosji/TASS

W ćwiczeniach biorą udział jednostki do zwalczania okrętów podwodnych: śmigłowiec Ka-27PL, małe okręty do zwalczania okrętów podwodnych Kasimov i Yeisk oraz amfibia do zwalczania okrętów podwodnych Be-12.

Załogi małych okrętów przeciw okrętom podwodnym Kasimov i Yeisk odkryły i wyeliminowały okręt podwodny fikcyjnego wroga na Morzu Czarnym podczas wspólnych ćwiczeń w bazach morskich Floty Czarnomorskiej i Noworosyjsku, poinformowało we wtorek biuro prasowe Floty.

Ćwiczenia dwóch baz marynarki wojennej Floty Czarnomorskiej rozpoczęły się 20 września. Załogi małych okrętów do zwalczania okrętów podwodnych ćwiczą techniki ciągłego polowania i eliminowania okrętów podwodnych przeciwnika za pomocą broni torpedowej i bomb głębinowych. Ćwiczenia obejmują śmigłowiec przeciw okrętom podwodnym Ka-27PL i amfibię przeciw okrętom podwodnym Be-12, podało biuro prasowe w oświadczeniu.

„Posługując się zaawansowanymi metodami poszukiwania i wykrywania okrętów podwodnych, a także wykorzystując niekonwencjonalne podejścia do interakcji z lotnictwem morskim, załogi małych okrętów przeciw okrętom podwodnym odkryły i zidentyfikowały wrogi okręt podwodny, po czym okręt został pozornie wyeliminowany przez bomby głębinowe, gdy był ścigany i śledzony” – czytamy w oświadczeniu.

Jak podało biuro prasowe, załoga okrętu podwodnego Veliky Novgorod symulowała pozorowanego wroga podczas ćwiczeń na Morzu Czarnym.

Manewry morskie zgromadziły około 20 okrętów nawodnych i okrętów wsparcia Floty Czarnomorskiej, w tym okręty rakietowe i przeciw okrętom podwodnym, okręty podwodne, siły trałowania min, okręty pomocnicze i ratownicze, samoloty i śmigłowce lotnictwa morskiego i wojsk obrony powietrznej. Bezzałogowe statki powietrzne kontrolowały siły zaangażowane w ćwiczenia.

Źródło: tass.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *