Rosyjskie okręty szpiegowskie u wybrzeży

Na Bałtyku u wybrzeży Niemiec ponownie pojawiły się rosyjskie okręty wyposażone w sprzęt podsłuchowy. W odpowiedzi Berlin skierował na te wody specjalistyczną, naszpikowaną elektroniką, jednostkę „Oste”.
Według niemieckiego MON-u zadaniem rosyjskich okrętów jest ochrona tzw. „floty cieni” przed kontrolami zachodnich służb, a także testowanie reakcji NATO.
Rosyjskie okręty szpiegowskie aktywnie działają szczególnie na Morzu Północnym oraz wodach wokół Wielkiej Brytanii. Royal Navy często musi interweniować i „przeganiać” rosyjskie okręty szpiegowskie.
Źródło: wp.pl
Warto posłuchać i przeczytać:

