Rosyjską Flotę Północną odwiedzili przedstawiciele wojskowi przedstawiciele korpusu dyplomatycznego

Print Friendly, PDF & Email
Rosyjskie okręty wojenne wchodzące w skład Floty Północnej. / Zdjęcie: Marynarka Wojenna Rosji
Rosyjskie okręty wojenne wchodzące w skład Floty Północnej. / Zdjęcie: Marynarka Wojenna Rosji

Jak podaje rosyjska agencja informacyjna TASS do Floty Północnej przybyli przedstawiciele wojskowego korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Federacji Rosyjskiej.

W skład delegacji wojskowych akredytowanych w Rosji wchodzi 59 zagranicznych dyplomatów wojskowych reprezentujących 42 państwa, rozmieszczonych na pięciu kontynentach. Program wizyty obejmował spotkanie z wiceadmirałem dowódcą Floty Północnej Konstantinem Kabantsowem, wizytę w szeregu jednostek wojskowych i okrętów Floty.

Przedstawiciele zagranicznego wojskowego korpusu dyplomatycznego odwiedzili fregatę rakietową Admirał Fłota Kasatonow (druga jednostka projektu 22350), oraz atomowy krążownik podwodny Orzeł.

Biuro prasowe poinformowało, że dyplomaci wojskowi odwiedzą także wystawę nowoczesnej broni, pojazdów wojskowych i specjalnych, wykorzystywanych przez Flotę Północną podczas wykonywania jej zadań.

Wydarzenie to ma najprawdopodobniej ocieplić wizerunek Rosji w oczach zaprzyjaźnionych państw nadszarpnięty atakiem na Ukrainę i pokazać że mimo trwającego konfliktu Rosja nadal będzie się liczyć na akwenach na których operują okręty wojenne Floty Północnej.

Źródło: Agencja TASS

Przeczytaj też:

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *