Nowy Szef Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Komandor Jacek Rudziński. / Zdjęcie: Marynarka Wojenna RP
Komandor Jacek Rudziński. / Zdjęcie: Marynarka Wojenna RP

W poniedziałek, 12 lipca, komandor Jacek Rudziński objął obowiązki Szefa Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Komandor Jacek Rudziński urodził się 9 marca 1973 roku w Grudziądzu. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz studiów podyplomowych na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich w AMW. Ukończył wyższy kurs polityki NATO w Akademii Obrony NATO w Rzymie oraz wiele innych kursów specjalistycznych na wojskowych uczelniach w Europie i Stanach Zjednocznych.
 Na pierwsze stanowisko służbowe został wyznaczony do 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych jako zastępca dowódcy okrętu ORP Cedynia. Następnie pełnił obowiązki zastępcy dowódcy okretu ORP Kontradmirał X. Czernicki oraz oficera w sztabie dywizjonu. W latach 2003-2013 zajmował różne stanowiska w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W miedzyczasie ukończył stacjonarnie podyplomowe studia na AMW w Gdyni. W 2013 roku został oddelegowany do Mons w Belgii na stanowisko zastępcy szefa Zespołu Operacyjnego Morze Śródziemne – Afryka. Po powrocie do Polski w 2016 roku objął stanowisko starszego specjalisty w Oddziale Ćwiczeń Inspektoratu MW w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Jednocześnie pełnił obowiązki Szefa Zespołu Łącznikowego Inspektoratu Marynarki Wojennej. W 2019 roku zostal skierowany do wykonywania zadań w Departamencie Startegii i Planowania Obronnego MON. W latach 2020-2021 pełnił obowiązki Szefa Oddziału Szkolenia w Centrum Operacji Morskich.
Komandor Jacek Rudziński z dniem 12 lipca 2021 r. Decyzją Ministra Obrony Narodowej został wyznaczony na stanowisko Szefa Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

W trakcie swojej długoletniej służby wojskowej był wielokrotnie nagradzany oraz odznaczany w tym m.in. złotym medalem za „Zasługi dla Obronności Kraju”, srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, a także brązowym medalem „Za długoletnią służbę”.

Źródło: wojsko-polskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *