Larsen i Toubro Defense przedstawiają miniaturową łódź podwodną SOV400

Print Friendly, PDF & Email
Model miniaturowego okrętu podwodnego SOV400. / Zdjęcie: Army Recognition
Model miniaturowego okrętu podwodnego SOV400. / Zdjęcie: Army Recognition

Podczas EDEX 2021 firma Larsen & Toubro Defense zaprezentowało model miniaturowego okrętu podwodnego SOV400, podmiot jest spółką z grupy Larsen & Toubro, która odegrała ważną rolę w realizacji pierwszego indyjskiego atomowego okrętu podwodnego.

SOV400 to specjalny okręt podwodny z napędem dieslowo-elektrycznym, zaprojektowany i opracowany przez L&T Defence.

SOV400 jest przeznaczony przede wszystkim do rozmieszczania i odzyskiwania sił specjalnych. Może zanuryzć się na głębokość do 40m. Jego unikalny „Moon Pool” umożliwia szybkie wysadzenie i odwrót morskich sił specjalnych. Dodatkowo miniaturowy okręt ma posiadać dwa 4-osobowe pojazdy z pływakami które mogą operować z dala od linii brzegowych wroga. Zamiast SDV okręt podwodny może przewozić większą ilość komandosów lub niezbędnego sprzętu.

Jest wyposażony w podwójne wyrzutnie torped, które mogą wystrzeliwać ciężkie torpedy do ataków na płytkich wodach lub w samoobronie. SOV400 jest wyposażony w nowoczesny sonar i zaawansowane czujniki radioelektroniczne do wykrywania, obserwacji, komunikacji i przechwytywania, które dostarczają informacje taktyczne dla dowództwa poprzez zintegrowany system zarządzania walką.

Okręt podwodny jest zasilany dwiema grupami akumulatorów VLA po 112 ogniw każdy.

Źródło: armyrecognition.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *