Konkurs – Żelazne trumny

Herbert Werner - Żelazne trumny
Herbert Werner – Żelazne trumny

Witamy wszystkich miłośników historii oraz marynistyki. Zapraszamy do kolejnego konkursu z cyklu HISTORIA może być ciekawa. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy historycznej oraz wspólna zabawa z historią w tle.

W tym miesiącu do wygrania są dwie książki Herberta A. Wernera pt. Żelazne trumny. Obowiązkowa lektura każdego miłośnika marynistyki. Książki zostały ufundowane przez Fundację Historia.pl.

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi poprawnie odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania.

———-

Konkurs trwa do 31 marca 2023 roku.

Życzymy powodzenia.

P.S. Odpowiedzi na pytania można znaleźć w dziale Wiadomości oraz Marynarka Wojenna RP:

Wiadomości – Okręty Podwodne Świata

Marynarka Wojenna RP – Okręty Podwodne Świata

Prosimy o poprawne podawanie adresów mailowych!!!

Zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych w tym formularzu w celach rozstrzygnięcia konkurs, publikacji wyników konkursów oraz celach marketingowych.

Akceptuję regulamin:
Zwycięzca konkursu jest wybierany w następujący sposób: a) W wypadku pytania otwartego zwycięzca wybierany jest przez jury złożone z redaktorów wortalu Okręty Podwodne Świata (okretypodwodne.edu.pl)  lub / i przedstawicieli wydawnictwa fundującego nagrody b) W przypadku pytań zamkniętych wygrywa osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi i została wylosowana z pośród wszystkich poprawnie udzielonych odpowiedzi. W wypadku większej liczby nagród, nagrody te przypadają kolejnym wylosowanym osobą aż do wyczerpania puli nagród.

Akceptuję fakt, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu mój adres e-mail musi pozostać do dyspozycji redakcji serwisu okretypodwodne.edu.pl.


Info o książce:

„Jest to niewątpliwie najbardziej porywająca relacja z wojny toczonej na pokładzie U-boota. Pasjonująca historia…”
“Publishers Weekly”

„Wspomnienia Wernera przypominają czasami „Na zachodzie bez zmian”. Ta sama ironia szczegółu… Wraz z Wernerem w stęchłym powietrzu okrętu kulimy się na odgłos wybuchu każdej bomby głębinowej. Mistrzowsko napisany pamiętnik…”
New York Time Book Rewiev

„Karuzela emocji… Najlepszy opis atmosfery ostatnich lat hitlerowskiej U-bootwaffe.”
Jordan Vause (historyk)

 „Żywy i bardzo osobisty opis trudów i grozy życia na U-bootach. Świetnie napisana książka jest czymś więcej niż tylko pamiętnikiem wojennym dzięki przesłaniu, które zawiera – przesłaniu o bezsensowności wojny…”
Library Hournal

HERBERT A. WERNER

W latach 1941-1945 służył na U-bootach, początkowo jako oficer wachtowy, później jako pierwszy oficer i zastępca dowódcy (U-557, U-612, U-230), a następnie jako dowódca (U-415, U-953). Po wojnie w niewoli brytyjskiej, a potem francuskiej, skąd uciekł. Obecnie obywatel USA.

Książka wydana przez Fundację Historia PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *