Konkurs pt. HISTORIA może być ciekawa – „U-Booty znów atakują”

U-Booty znów atakują Wolfganga Lütha i Clkausa Kortha
U-Booty znów atakują
Wolfganga Lütha i Clkausa Kortha

Zapraszamy na konkurs z cyklu „Historia może być ciekawa”, w którym do wygrania są dwie książki  Wolfganga Lütha i Clkausa Kortha pt. U-Booty znów atakują.

Konkurs Organizowany jest przez witrynę internetową Okręty Podwodne Świata (www.okretypodwodne.edu.pl) oraz Wydawnictwo FINNA (www.finna.com.pl).

Aby zabrać udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe umieszczone na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl.

Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy wspomniane nagrody.

Organizatorzy:
Okręty Podwodne Świata, Wydawnictwo FINNA oraz Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek

KONKURS ZAKOŃCZONY


OPIS KSIĄŻKI:

Wydane w czasie wojny wspomnienia dwóch asów U-bootwaffe to kontrowersyjna książka, nie stroniąca od hitlerowskiej propagandy.
To jednak także skarbnica wiedzy o życiu codziennym na U-boocie pokazująca niemal każdy aspekt służby na okręcie podwodnym.
Książka przełamuje modną dzisiaj tezę, że U-bootwaffe stanowiło państwo w państwie, że dowódcy Ubootów wykonywali po prostu swoją robotę i nie byli zaangażowani w faszyzm. Publikowane wpsomnienia obalają ten mit i pokazują, że i tam, jak w każdej dziedzinie życia w hitlerowskich Niemczech, dotarł faszyzm, i to w tej najgorszej formie – nienawiści do innych ludzi tylko dlatego, że stanowili inną nację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *