Konkurs pt. HISTORIA może być ciekawa – „Kwiaty polskie na wygnaniu”

Print Friendly, PDF & Email
Kwiaty polskie na wygnaniu 
Wiesław Adamczyk
Kwiaty polskie na wygnaniu Wiesław Adamczyk

Zapraszamy na konkurs z cyklu „Historia może być ciekawa”, w którym do wygrania jest książka Wiesława Adamczyka pt. „Kwiaty polskie na wygnaniu”.

Konkurs Organizowany jest przez witrynę internetową Okręty Podwodne Świata (www.okretypodwodne.edu.pl) oraz Wydawnictwo Rebis (www.rebis.com.pl).

Aby zabrać udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe umieszczone na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl.

Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy wspomniane nagrody.

Organizatorzy:
Okręty Podwodne Świata, Wydawnictwo Rebis oraz Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek

KONKURS ZAKOŃCZONY


OPIS KSIĄŻKI:

Wiesław Adamczyk oraz Barbara Dominiczak i Ewa Ledóchowicz składają w tym zbiorze opowieści hołd utraconej niewinności Polaków, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb ZSRR

Zbiór wywiadów Wiesława Adamczyka  oraz Barbary Dominiczak przeprowadzonych z ludźmi, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb Związku Radzieckiego. Prowadzili oni zeszyty, pamiętniki z rysunkami i wpisami innych tułaczych polskich dzieci, rozproszonych od Iranu po Meksyk. Przez lata przypominały o ukochanym kraju dzieciństwa, pozwalając zachować polską tożsamość. Książka wzbogacona ilustracjami z owych pamiętników daje poruszające świadectwo ludzkiej solidarności i przyjaźni nawet w nieludzkich warunkach na nieludzkiej ziemi. Obrazu dopełniają historie samego kolekcjonera owych pamiętników, Wiesława Adamczyka, oraz jego siostry pióra Ewy Ledóchowicz.

To swoisty hołd wszystkim, którzy podobnie jak Adamczyk utracili dziecięcą niewinność, zmagając się z rozpaczą, tęsknotą, bólem i niejednokrotnie śmiercią najbliższych.Wiesław Adamczyk (1933-2018) mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Był chemikiem oraz doradcą podatkowym, a także uznanym sportowym brydżystą. REBIS wydał jego Kiedy Bóg odwrócił wzrok i Kwiaty polskie na wygnaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *