Konkurs – Izrael na wojnie
KONKURS ZAKOŃCZONY!!!
Nagrodę książkową wygrala Pani Michalina z Kazimierza Biskupiego oraz Pani Kinga z Kleczewa.
Nagrody książkowe zostaną wysłane pocztą. GRATULUJEMY
Zapraszamy na konkurs z cyklu „Historia może być ciekawa”, w którym do wygrania są książki autorstwa Piotra Zychowicza pt. Izrael na wojnie. 100 lat konfliktu z Palestyńczykami
Konkurs Organizowany jest przez witrynę internetową Okręty Podwodne Świata (www.okretypodwodne.edu.pl) oraz Wydawnictwo Rebis (www.rebis.com.pl).
Aby zabrać udział w konkursie należy odpowiedzieć na 3 pytania konkursowe umieszczone poniżej.
Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy nagrodę książkową.
———-
Konkurs trwa do 31 grudnia 2024 roku.
Życzymy powodzenia.
P.S. Odpowiedzi na pytania można znaleźć w audycji pt. Zatopienie okrętu podwodnego U-864 – Transportującego płynną rtęć
Prosimy o poprawne podawanie adresów mailowych!!!
INFO o książce
Najnowsza książka Piotra Zychowicza poświęcona stosunkom izraelsko-palestyńskim
Izrael utopił we krwi Strefę Gazy w odwecie za atak terrorystyczny Hamasu. Pod gruzami zginęło ponad 40 tysięcy ludzi. Dlaczego doszło do tej rzezi? Jaka jest geneza konfliktu między Izraelem a Palestyńczykami? Piotr Zychowicz zabiera czytelnika w niepoprawną politycznie podróż do źródeł syjonizmu. Pisze o pierwszych żydowskich osadnikach w Palestynie. O powstaniu Izraela i czystce etnicznej dokonanej na ludności arabskiej w 1948 roku. Wojna sześciodniowa, ekstremistyczni żydowscy osadnicy i palestyńscy zamachowcy samobójcy. Dwie intifady, „mur apartheidu”, zbrodnie okupacji. A w końcu obecna tragedia Strefy Gazy. Izrael na wojnie to wstrząsająca opowieść o jednym z najdłuższych i najbardziej krwawych konfliktów naszej epoki. Bez cenzury, upiększeń i mitów.
PIOTR ZYCHOWICZ jest publicystą historycznym. Przez 13 lat zajmował się sprawami międzynarodowymi, pracując w dziale zagranicznym „Rzeczpospolitej”. Obecnie prowadzi kanał „Historia Realna” na YouTubie. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Jego bestseller Pakt Ribbentrop–Beck (REBIS 2012) wywołał nieustającą dyskusję, czy w 1939 r. Polska nie powinna była zawiązać tymczasowego sojuszu z III Rzeszą. W Obłędzie ’44 (REBIS 2013) uznał powstanie warszawskie za zbiorowe samobójstwo popełnione w interesie Stalina. W Opcji niemieckiej (REBIS 2014) ukazał sylwetki polskich „kandydatów na Quislingów”, a w Pakcie Piłsudski–Lenin (REBIS 2015) oskarżył elity II RP o ocalenie bolszewizmu. Cykl „Opowieści niepoprawnych politycznie” – Żydzi i Sowieci (REBIS 2016), Niemcy (REBIS 2017), Żydzi 2 (REBIS 2018), Alianci (REBIS 2021) oraz Ukraińcy (REBIS 2022) – poświęcił zaś narodom i państwom mającym największy wpływ na nasze dzieje. W 2018 r. REBIS wydał jego Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych, a w 2019 r. Wołyń zdradzony, w którym postawił pytanie, czy AK spełniła swój obowiązek obrony żyjących tam rodaków. W Germanofilu (REBIS 2020) przypomniał z kolei postać Władysława Studnickiego, zwolennika sojuszu Polski z III Rzeszą, a w Nadchodzi III wojna światowa (REBIS 2021) i Wojna o Ukrainę. Wojna o świat (REBIS 2023) wraz z Jackiem Bartosiakiem zastanawiał się, jak przygotować Polskę do potencjalnej wojny z Rosją i analizował przebieg oraz konsekwencje rosyjskiej agresji.
Pakt Ribbentrop–Beck i Obłęd ’44 „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” wyróżnił nagrodą historycznej Książki Roku.
Przeczytaj też: