Ćwiczenia rosyjskich kutrów antysabotażowe

Rosyjskie kutry antysabotażowe Floty Bałtyckiej ostrzeliwały z ostrej broni cele morskie i powietrzne w Zatoce Fińskiej podczas ćwiczeń, poinformowało biuro prasowe Floty.
Na poligonach bojowych Floty Bałtyckiej w Zatoce Fińskiej załogi kutrów antysabotażowych Nakhimovets i P-474 z Leningradzkiej Bazy Morskiej ćwiczyły strzelanie ostrą amunicją do celów morskich i powietrznych. Taka informację przekazało biuro prasowe.
Załogi łodzi antysabotażowych prowadziły ogień z 14,5-milimetrowych stanowisk karabinów maszynowych MTPU. Załogi ćwiczyły również kontrolę uszkodzeń okrętu w ruchu oraz obronę przed sabotażystami podczas kotwiczenia na niebezpiecznej redzie, jak podano.
Źródło: Agencja TASS
Warto posłuchać i przeczytać:

