Konkurs – Serce zdrajcy

KONKURS ZAKOŃCZONY

Ksiązki otrzymuje pani Ewa z Bożkowa i Pani Zuzanna z Radomia. Nagrody będą wysłane pocztą. GRATULACJE !!!

Witamy wszystkich miłośników historii oraz marynistyki. Zapraszamy do kolejnego konkursu z cyklu HISTORIA może być ciekawa. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy historycznej oraz wspólna zabawa z historią w tle.

W tym miesiącu do wygrania są dwie książki Bena Creeda pt. Serce zdrajcy. Książki zostały ufundowane przez Wydawnictwo REBIS.

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi poprawnie odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania.

———-

Konkurs trwa do 30 czerwca 2023 roku.

Życzymy powodzenia.

P.S. Odpowiedzi na pytania można znaleźć w dziale Wiadomości oraz Marynarka Wojenna RP:

Wiadomości – Okręty Podwodne Świata

Deutschland – podwodny statek handlowy

Prosimy o poprawne podawanie adresów mailowych!!!

Zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych w tym formularzu w celach rozstrzygnięcia konkurs, publikacji wyników konkursów oraz celach marketingowych.

Akceptuję regulamin:
Zwycięzca konkursu jest wybierany w następujący sposób: a) W wypadku pytania otwartego zwycięzca wybierany jest przez jury złożone z redaktorów wortalu Okręty Podwodne Świata (okretypodwodne.edu.pl)  lub / i przedstawicieli wydawnictwa fundującego nagrody b) W przypadku pytań zamkniętych wygrywa osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi i została wylosowana z pośród wszystkich poprawnie udzielonych odpowiedzi. W wypadku większej liczby nagród, nagrody te przypadają kolejnym wylosowanym osobą aż do wyczerpania puli nagród.

Akceptuję fakt, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu mój adres e-mail musi pozostać do dyspozycji redakcji serwisu okretypodwodne.edu.pl.

INFO o książce:

Niektóre tajemnice nie zostaną pogrzebane

Zima 1952 roku. Niewidzialny zabójca skrada się ulicami Leningradu. Kościej Nieśmiertelny powrócił. Ten złowieszczy bohater z rosyjskich podań ludowych pozostawia przy swoich ofiarach charakterystyczny makabryczny podpis.

Trzy tysiące kilometrów dalej w gułagu były porucznik milicji Rewol Rossel jest bliski śmierci. Ale pojawia się okrutny wybawiciel: śledczy radzieckiego aparatu bezpieczeństwa major Nikitin, który wiele lat temu zniszczył mu życie.

Rossel łączy siły ze swoim dawnym oprawcą i razem ruszają tropem mordercy. Muszą go pojmać za wszelką cenę, ale po drodze natrafiają na inne zagadki. Tajemniczy szyfr ukryty w wyjątkowym egzemplarzu Księcia Machiavellego. Ślady wiodące do konającej Trzeciej Rzeszy. Wskazówkę prowadzącą do broni o niewyobrażalnej mocy, za którą spiskowcy ze stalinowskiego Kremla są gotowi zabić.

Miasto duchów – najlepszy thriller 2020 roku

Błyskotliwie, genialnie zaaranżowana akcja, która totalnie porywa.- Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej

Wciągający thriller z historycznym tłem. Niespodziewane zwroty akcji i wyjątkowo pomysłowy szyfr, którym posługuje się morderca. Doskonały kryminał historyczny.- Vaseem Khan

Ben Creed to pseudonim, pod którym kryją się dwaj pisarze, Chris Rickaby i Barney Thompson, którzy poznali się na kursie kreatywnego pisania agencji literackiej Curtisa Browna.

Chris, który pochodzi z Newcastle upon Tyne, rozpoczął karierę jako copywriter. Najpierw pracował dla różnych agencji reklamowych, a potem założył własną. Pisze scenariusze, produkuje programy telewizyjne i jest laureatem nagrody w dziedzinie literatury eksperymentalnej.

Zanim Barney zdecydował się na karierę dziennikarza, spędził dwa lata w Konserwatorium Petersburskim, gdzie studiował u legendarnego dyrygenta Ilyi Musina. Potem był dziennikarzem piszącym o kwestiach prawnych dla „Timesa” i „Financial Timesa”. Teraz jest wydawcą, pisarzem oraz pisze przemowy dla wysokiego komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców.

Pierwsza książka Chrisa i Barneya – Miasto duchów – była nominowana do nagrody Złotego Sztyletu Stowarzyszenia Pisarzy Literatury Kryminalnej za najlepszy kryminał roku.